Wycieczka Do Tarnowskich Gór!

W ubiegłą sobotę (08.06.13r.), pojechaliśmy na wycieczkę do Tarnowskich Gór, która była nagrodą za nasze osiągnięcia. Na złość deszczowej prognozie pogody, przez cały dzień dopisywało nam słońce.
Tarnowskie Góry skrywają wiele ciekawych miejsc, których dotychczas nie mieliśmy okazji zobaczyć. Z Zebrzydowic wyjechaliśmy o 8:30, towarzyszył nam nasz kierowca, jak zwykle uśmiechnięty Pan Adam, który pomimo wczesnej pory potrafił wybudzić nas ze snu.
W pierwszej kolejności zwiedziliśmy Sztolnię Czarnego Pstrąga. Do Szybu „Ewa”, jednego z najdłuższej w Polsce podziemnej trasy turystycznej dotarliśmy spacerując po Parku Repeckim. Przepływając 600 metrowy odcinek łodziami, słuchaliśmy opowieści o powstaniu Sztolni, jak i różnych ciekawostek, z których wynikało, że po wyjściu na powierzchnię, powinniśmy stać się kilkakrotnie mądrzejsi, piękniejsi i bogatsi (co jak wierzymy, było prawdą) 🙂
Następnie pojechaliśmy do Zabytkowej Kopalni Srebra. Zostaliśmy tam gorąco powitani przez naszego przewodnika, który jak się później okazało doskonale znał naszą malutką miejscowość. Wędrując podziemnymi trasami napotkaliśmy górników idących na szychtę, pracujących Gwarków, którzy obdarowali nas minerałami wykopanymi przez nich, oraz Skarbnika, który bardzo rzadko ukazuje się turystom. Na dodatek mieliśmy przyjemność wysłuchania pięknego wiersza, w którym Duch Kopalni objawił nam skrawek swojej tajemnicy.
Nie omieszkaliśmy również zwiedzić Skansenu Maszyn Parowych, który najmłodszym uczestnikom naszej wycieczki bardzo przypadł do gustu. Po dłuższym przebywaniu w niskiej temperaturze (ok. 10°C), wszyscy udaliśmy się do Parku Wodnego, w którego gorących źródłach wygrzaliśmy się a kolejnie skorzystaliśmy z wielu pozostałych atrakcji wodnych, jakie oferował nam obiekt. Naszą wyprawę zakończyliśmy przepyszną pizzą, która zaspokoiła nasz apetyt.
Bardzo chcielibyśmy podziękować Pani Joli za organizację tej wspaniałej wycieczki, która była uhonorowaniem naszej ciężkiej pracy, jak i za czas poświęcony dla nas. Chwile spędzone w Tarnowskich Górach na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Dziękujemy! 🙂
Zespół Septyma

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *