Młode wokalistki z Zebrzydowic nagrodzone

DSC02574-1024x768

fot: www.cieszynnaobcasach.pl

W sobotę 14 czerwca  podczas Święta Trzech Braci, na Rynku Cieszyńskim można było posłuchać prezentacji muzycznych finalistów Cieszyńskiej Ligii Talentów. Konkurs cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży, tegoroczna edycja zgromadziła ponad 80 wykonawców z Powiatu Cieszyńskiego a także szkół z Czech. Do finału przeszło tylko 25 uczestników. Miło nam poinformować, że Grand PRIX trafiło do mieszkanek Zebrzydowic, a to nie jedyne sukcesy naszych w tym konkursie.

Po wysłuchaniu prezentacji wokalnych finalistów, które dostarczyły miłych wrażeń licznie zgromadzonej publiczności, jury udało się na obrady aby wyłonić najlepszych.  Poziom konkursu był bardzo wysoki, a wykonywane utwory niejednokrotnie nie odbiegały poziomem artystycznym od oryginalnych wykonań. Wspaniale zaprezentowały się dziewczyny z Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach,  Emilia Rabczak oraz Dominika Kozak otrzymując najwyższą nagrodę GRAND PRIX Ligii Talentów 2014.

Młode wokalistki zostały szczególnie pochwalone za warsztat wokalny, aranżację utworu oraz prezencję sceniczną. Nagrodzone dziewczęta uczą się śpiewu klasycznego u p. Jolanty Jabłońskiej i są wokalistkami w zespole Septyma działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury.

Wśród laureatów jest także Laura Zachradnik z Zebrzydowic, najmłodsza uczestniczka Ligii Talentów, która została nagrodzona wyróżnieniem za walory wokalne oraz ogólny wyraz artystyczny. Laura została przygotowana również przez p Jolantę Jabłońską z Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach.

Młodym wokalistkom gratulujemy sukcesów!

Tekst nadesłany – dziękujemy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *